FUAF Cenaze Fonu ** Fransa FCF **

Tum sorunlariniz ve sorulariniz icin
lutfen bize mesaj atin..

Lutfen isminizi yazin


Lutfen Notunuzu Yazin

Iletisim

Parolamı Unuttum !

 

FUAF Cenaze Fonu

FUAF Cenaze Fonu, insanlarımıza acılı günlerinde yardımcı olmak için Fransa’da faaliyetlerini yürütmektedir. FUAF Cenaze Fonu, Sosyal Dayanışma Kurumu olarak Fransa’da yaşayan insanlar için kurulmuştur.

Fransa’nın her yanına, Alevi erkanına uygun cenaze töreni imkanı veren FUAF Cenaze Fonu, Fransa ve Türkiye’de Alevi inancına hizmet eden kurumlar, vakıflar ve dernekler ile sosyal ve inançsal alanda ortak çalışır. Birlikte maddi ve manevi dayanışmada bulunurlar. Kuruma kayıtlı üyelerin, hakk’a yürümeleri halinde, şartnamenin öngördüğü ölçülerde danışmanlık, sosyal, maddi ve manevi yardımda bulunulur. Cenazesi olan üyelerin, cenazelerinin çağdaş ve inançlarına göre naklini veya defnini gerçekleştirir.

Fransa’da ikamet eden ve şartnameyi kabul eden bütün canlar, FUAF Cenaze Fonu'na üye olabilirler.

Cenaze sahiplerinin isteği üzerine, FUAF Cenaze Fonu'nun imkanları dahilinde cenazenin yıkanmasını, kefenlenmesini ve inancımıza uygun olarak cenaze erkanını yürütmeyi üstlenir.

Hakk’a yürüyen Canlarımızın taziyelerinin kabulü, lokma ikramı ve benzeri erkânların yürütülmesi için, FUAF’a bağlı Alevi Kültür Merkezi veya Cemevi lokallerinde bu hizmetler FUAF Cenaze Fonu inisiyatifi ve yardımlarıyla yürütülür.

Siz de bu hizmetlerden yararlanmak için, Üye Kayıt Formunu alltaki resme veya buraya tıklayarak indirip, yazdırın ve eksiksiz bir şekilde doldurun. Bu formu FUAF Cenaze Fonu'na veya size en yakın Alevi Kültür Merkezine ulaştırarak kaydolmak için başvurabilirsiniz.
     FUAF CENAZE FONU SOSYAL DAYANIŞMA KURUMU

91, Rue Broca
75013 Paris / Fransa
Telefon :+33 631 53 13 06 - Cep : +33 669 44 67 67
Email : fuaf.fcf@gmail.com
 
FCF Uyelik Kayit Formu FCF Uyelik Sartnamesi